Szkoła w Chmurze

Od 1 września 2015 roku Fundacja eSzkoła w partnerstwie z firmą Advisor uruchomiła Program wsparcia "Szkoła w Chmurze" skierowany do szkół uczestniczących w projektach systemowych:

• "eSzkoła Wielkopolska - Moja Wielkopolska",
  • "eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan".

Szkoła w chmurze

Celem Programu "Szkoła w Chmurze" jest:

1. Stworzenie trwałych ram wielopłaszczyznowej współpracy pomiędzy szkołami z Programu "eSzkoła Wielkopolska" i nie tylko.

2. Dostarczanie różnych usług z zakresu techniki IT związanych z:
    - utrzymaniem w ruchu i moni­torowaniem stanu infrastruktury dostępowej do Internetu,
    - niezawodnością działania i bezpie­czeństwem,
    - serwisem szkolnej infrastruktury IT oraz lokalnej sieci Wi-Fi Partnerów Programu.

3. Wdrożenie działań edukacyjnych skierowanych do kadry Partnerów Programu obejmujących: udział w szkoleniach, konferencjach i innych formach kształcenia zwiększających wiedzę i rozwijających umiejętności niezbędne do efektywnego wykorzystania technologii IT w edukacji.

4. Promocja dobrych praktyk i nowych rozwiązań w zakresie wdrażania usług informatycznych u Partnera Pro­gramu i włączania ich do pracy szkoły z uczniem.

5. Organizowanie akcji promocyjnych obejmujących urządzenia i oprogramowania w konkuren­cyjnych cenach dla Partnerów Programu.

6. Stworzenie elektronicznej platformy wymiany poglądów dla dyrektorów i nauczycieli Partnerów Programu „Szkoła w Chmurze”.

Zasady udziału

Warunkiem przystąpienia do Programu "Szkoła w Chmurze" jest skorzystanie z przynajmniej jednej usługi świadczonej w Programie:

• użyczenie sprzętu komputerowego (usługa bezpłatna),
  • usługa monitoringu (usługa płatna),
  • usługa serwisowa (usługa płatna),
  • usługa rozszerzenia gwarancji na sprzęt w Programie (usługa płatna).

Szkoła zobowiązuje się zapoznać z każdą nową usługą oferowaną w Programie i rozważyć skorzystanie z niej.

Cennik

Opłata abonamentowa składa się z dwóch składników:

1. Opłaty stałej w wysokości:
    - 150 zł netto miesięcznie (szkoły biorące udział w projekcie "eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan),
    - 190 zł netto miesięcznie (szkoły biorące udział w projekcie "eSzkoła Wielkopolska - Moja Wielkopolska").
  2. Opłaty zmiennej (wynikającej z wielkości szkoły określonej na podstawie projektu technicznego i liczby punktów dostępowych) wyliczonej w następujący sposób:
Liczba AP (Access Point) w projekcie Wartość miesięcznej opłaty zmiennej
od 1 do 5 brak opłaty